„A fost o diferență clară de VALOARE între noi și ei”

1 min read

Ionuț Lupescu, unul dintre fotbaliștii legendari ai „generației de aur” a Naționalei, a analizat jocul tricolorilor din meciul cu Olanda, încheiat cu 0-3 pentru echipa adversă. Lupescu a precizat că, deși echipa României are, de obicei, o defensivă bună, tricolorilor le-a lipsit randamentul în partida pentru calificarea în sferturile de la EURO 2024.

Ionuț Lupescu, actual observator tehnic din partea UEFA pe durata Campionatului European, a comentat evoluția Naționalei la partida cu Olanda, în care miza era calificarea pentru sferturile de finală de la EURO 2024.

Lupescu, fost fotbalist al „generației de aur”, alături de nume precum Adrian Ilie sau Gică Hagi, a declarat că deși tricolorii au început partida în forță, nu au fost la fel de abili la capitolul defensivă. Jucătorii români au încasat trei goluri din partea olandezilor, partida încheindu-se cu o – 3 pentru Olanda. Scorul a însemnat și capăt de drum pentru tricolori la…