Avocatul Marian Nazat DEMASCĂ partida blat din Superliga

1 min read

Avocatul Marian Nazat, cunoscut ca un dinamovist de prieteni cei mai apropiați, a făcut afirmații dure despre partida Petrolul – FC Botoșani (1-2), desfășurată luni seara la Ploiești.

În minutul 66 gazdele au cerut o lovitură de la 11 metri pentru un fault asupra lui Musi.

Marian Nazat DEMASCĂ partida blat din Superliga de fotbal! Acuze grave spre jucătorii Petrolului

Arbitrul Florin Andrei nu a acordat iniţial nimic, dar după o analiză VAR care a durat patru minute, a revenit şi a dictat penalty pentru Petrolul. A executat slab Sergiu Hanca, dar portarul Kukic a apărat şutul mijlocaşului petrolist, apoi pe contraatac Sadiku a marcat golul victoriei oaspeților în minutul 87.

Iată cum a relatat partida pe blogul personal Marian Nazat, avocatul care şi-a lansat o carte sportivă, „Basmul fotbalului”, apărută la editura Rao în 2018.

„Nici nu mi-am dus gândurile la capăt, că a început transmisiunea de la Ploiești, un derby al codașelor….